Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco z Auto ID!

Koncept-L w mediach

Top 5 drukarek przemysłowych

Tam, gdzie codziennie z linii produkcyjnej schodzą tysiące sztuk produktów, czyli w fabrykach, centrach serwisowych, sortowniach firm kurierskich czy terminalach przeładunkowych, niezbędna jest najwyższa jakość i wydajność operacyjna urządzeń do znakowania. Przygotowaliśmy zestawienie kilku modeli drukarek przemysłowych, które cieszą się popularnością w bieżącym roku.

ZX1200i - propozycja renomowanej marki GoDEX

drukarka GoDEX zx1200i

To drukarka stanowiąca idealny z punktu widzenia użytkownika balans ceny urządzenia i jego wartości użytkowej. Ta wysokowydajna drukarka przemysłowa nowej generacji nie ustępuje konkurencji jakością wykonania ani parametrami i pozwala na druk kilku tysięcy etykiet samoprzylepnych każdego dnia pracy. Obsługuje technologię druku termicznego i termotransferowego. ZX1200i została wyposażona w wygodny interfejs, obsługiwany kolorowym ekranem LCD. Dzięki niemu, operator ma szybki dostęp do ustawień urządzenia i możliwości ich zmiany. Podobnie jak każda inna drukarka GoDEX, ZX1200i współpracuje z oprogramowaniem GoLabel, pozwalającym na łatwe, szybkie i intuicyjne projektowanie etykiet. Urządzenie osiąga też rekord najdłuższego, pojedynczego wydruku – ponad 4,5 metra długości. Na życzenie, producent może wyposażyć ją również we wciąż nowatorską, choć z każdym rokiem coraz bardziej wymaganą z punktu widzenia inwentaryzacji dóbr funkcjonalność, jaką jest koder RFID.

ZT411 RFID od Zebra Technologies

drukarka Zebra zt411 RFID

Z kolei ZT411 RFID od Zebra Technologies jest standardowo wyposażona w koder (choć istnieje też wersja bez kodera). Dzięki temu, drukarka jest w stanie nie tylko pokrywać danymi powierzchnię etykiety, ale też przypisywać każdej etykiecie identyfikator, który umożliwia operatorowi wyposażonemu w czytnik RFID bądź terminal z czytnikiem RFID, zweryfikować stany magazynowe w ciągu kilku sekund.
 A to tylko niewielka część potencjału tej technologii. Urządzenie ma w całości metalową konstrukcję, dzięki której nie straszne jej kolizje, będące codzienną prozą operowania w przestrzeni roboczej. ZT411 odznacza się również szybkim drukiem – do 356 mm na sekundę, co znacznie usprawnia pracę w przypadku wydruków seryjnych. ZT411 RFID również wyposażona jest w wygodny interfejs użytkownika z ekranem LCD.

Model Argox iX4-250

drukarka Argox ix4 250


Kolejną propozycją urządzenia, które rzuca swoim konkurentom rękawicę w kategorii cenowej, jest Argox iX4-250. Podobnie jak omówione powyżej pozycje, iX4-250 obsługuje zarówno druk termiczny jak i termotransferowy.
Wyposażony jest również w interfejs wizualny, jednak w tym przypadku mamy do czynienia nie z ekranem LCD, a z minimalistycznym wyświetlaczem VFD. Argox iX4-250 obsługuje też duże, 210-milimetrowe rolki etykiet lub papieru ciągłego.
 

SATO CL4NX Plus

drukarka sato cl4nx plus


To propozycja od japońskiej marki specjalizującej się w znakowaniu, oferująca druk etykiet o maksymalnej szerokości 104 mm. Producent udostępnia CL4NX Plus w trzech konfiguracjach, różniących się wbudowaną głowicą drukującą: 203, 305 i 609 dpi. Dzięki temu, urządzenie łatwo jest dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, w zależności od tego, czy wiążącym dla produkcji czynnikiem jest największa możliwa prędkość druku, czy wysoka precyzja i idąca z nią w parze, jak największa ilość danych na powierzchni etykiety. Urządzenie oferuje zarówno druk termiczny jak i termotransferowy. ​CL4NX Plus to udoskonalona wersja poprzedniej generacji drukarki – CL4NX, w której – względem poprzedniczki - uzyskano o wiele większą prędkość druku w przypadku każdego typu głowicy. Ponadto, CL4NX Plus nie ma sobie równych w swojej klasie, jeśli chodzi o rozmiar rolki papieru, jaki można w niej załadować. W urządzeniu mieszczą się rolki o niebagatelnej średnicy zewnętrznej 265 mm.
 

Model Citizen CL-S700

drukarka citizen_cl-s700

W dalszym ciągu z ringu nie schodzi sprawdzona, dobra, prosta w obsłudze, również termotransferowa drukarka Citizen CL-S700. Urządzenie pozwala na druk z prędkością do 250 mm na sekundę. Jego blaszana pokrywa otwierana poziomo do pełnych 90 stopni, daje dostęp do podzespołów i umożliwia łatwą wymianę mediów, a zintegrowany system kontrolowania pozycji taśmy drukującej ułatwia precyzyjne drukowanie nawet na niewielkich lub specjalistycznych materiałach.

Jakub Moos, Specjalista do spraw marketingu i PR w Koncept-L Spółka Akcyjna

~źródło: industrial monitor, Zima 2020 (41)