PROMOCJE

ROZWIĄZANIA

Kontrola dostępu


Systemy identyfikacji i kontroli dostępu stają się niezbędne w każdej firmie i instytucji. Umożliwiają one ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń czy stref osobom postronnym i nieuprawnionym.

System działa w oparciu o elementy zbliżeniowe (np. karty, breloczki, itp.), w których pamięci zakodowany jest niepowtarzalny numer seryjny. Po zbliżeniu np. karty do czytnika urządzenie dekoduje jego numer identyfikując w ten sposób posiadacza.

System taki umożliwia identyfikację posiadacza karty zbliżeniowej, sterowanie zewnętrznym urządzeniem np. ryglem elektrycznym w drzwiach, sygnalizację próby wejścia osoby bez uprawnienia, zapamiętanie i późniejsze odtworzenie listy zawierającej czas i datę wejścia, współpracę z systemami czasu pracy (w prosty sposób można np. określić godziny oraz dni, w których dana osoba jest upoważniona do wejścia).

W skład systemu mogą wchodzić następujące elementy:

Dowiedz się więcej o technologii RFID.

 

Sterownik odbiera informacje z czytnika kart zbliżeniowych i steruje urządzeniami wykonawczymi. W bazie danych zawarte są parametry systemu oraz zestawienie wszystkich kart wraz z ich uprawnieniami. Uprawnienia oznaczają w tym przypadku ograniczenia dostępu pod względem czasu, daty i ilości wejść. Baza danych może być zmieniana przez użytkownika (Administratora). Administrator może dopisać lub zmienić dane nowej karty oraz sterować czytnikiem. Czytnik może współpracować z komputerem, który znacznie rozszerza zakres czynności oferowanych przez system. Zazwyczaj komunikacja pomiędzy komputerem, a czytnikiem odbywa się za pośrednictwem portu szeregowego RS232.

Skontaktuj się z działem sprzedaży drukarek kart, by dowiedzieć się wszystkiego o oferowanych przez nas rozwiązaniach do kontroli dostępu.