PROMOCJE

 

Aktualności



Nowy świat Androida 2020-05-05

System operacyjny Android zapewnia wielozadaniowość, wielowątkowość, pamięć wirtualną i stosunkowo łatwe zarządzanie pamięcią - nie bezpodstawnie Android na stałe zagościł już w profesjonalnych, kompaktowych konstrukcjach praktycznie każdej klasy – ten system to jedna z najlepszych ogólnodostępnych platform obsługi niewielkich komputerów. 

 

 

 

NOWY ŚWIAT

 

ANDROIDA

 

 

 

 

1. Poznaj Androida – co to za system.

2. Dlaczego Android?

3. Android na rynku Auto ID.

4. Aplikacja typu MDM - Ndevor

5. Wersje androida.

6. Android kontra Windows.

7. Przesiadka na Androida?

8. Rekomendowane urządzenia.

 

 

 
 

 

Poznaj Androida

Android to system operacyjny od Google, stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych - smartfonach, telefonach komórkowych, tabletach, terminalach i netbookach. Jego działanie opiera się na jądrze Linuxa, które zapewnia wielozadaniowość, wielowątkowość, pamięć wirtualną i stosunkowo łatwe zarządzanie pamięcią. Nie bezpodstawnie Android na stałe zagościł już w profesjonalnych, kompaktowych konstrukcjach praktycznie każdej klasy – ten system to jedna z najlepszych ogólnodostępnych platform obsługi niewielkich komputerów. 

 

Dlaczego Android?

Wśród zalet omawianego systemu jest uniwersalność, elastyczność i wysoka operatywność w urządzeniach wyposażonych w ekran dotykowy. A ponieważ jest to najbardziej rozpowszechniony system mobilny na świecie (udział Androida w rynku urządzeń mobilnych przekracza 80%), to każdy przeciętny użytkownik potrafi go obsługiwać, co przekłada się na wyraźnie krótszy czas, jaki kierownictwo magazynu musi przeznaczyć na wdrożenie nowych pracowników.

Kolejną rzeczą odróżniającą Androida od np. systemu Windows Embedded, są automatyczne aktualizacje systemu, dzięki którym nie ma potrzeby wyłączania urządzeń z obiegu, by mogły zostać fizycznie obsłużone przez dział techniczny. Do tego dochodzi łatwość pisania aplikacji w C# lub Java oraz ciągle rosnąca baza aplikacji dostępna w Google Play Store.

 

Android na rynku Auto ID

W branży magazynowej, logistycznej, medycznej i retailu wyraźnie przybywa wiele propozycji terminali nawiązujących formą do smartfonów - nie są wyposażone w klawiaturę mechaniczną, dzięki czemu osiągają bardzo kompaktowe rozmiary i niewielką masę, jednocześnie oferując przejrzysty ekran dotykowy o dużej powierzchni. Przykładem może być korzystający z zaprezentowanej w grudniu 2019 roku, dziesiątej wersji systemu Android, terminal Newland MT90 Orca czy NFT10 Pilot Pro. Ta relatywnie nowa grupa urządzeń niczym klin wypiera tradycyjne, masywne terminale danych o specjalnie wzmocnionej obudowie

 

i ergonomicznej formie. Komputery mobilne klasy all-touch są dedykowane dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, głównie ze względu na dobry balans między kosztem urządzenia a jego parametrami. Sprawdzają się zwłaszcza w takich branżach, jak handel detaliczny, ale nie są w stanie całkowicie wyprzeć z rynku tradycyjnych „cegieł”. Przedsiębiorstwa potrzebujące terminali o ponadprzeciętnej wytrzymałości i klawiaturze mechanicznej z pewnością docenią terminal danych Newland N7 Cachalot Pro.

 

 

Aplikacja typu MDM

 

Istnieją aplikacje typu Mobile Device Management, umożliwiające między innymi przeprowadzanie aktualizacji systemowych w całej flocie urządzeń w przedsiębiorstwie z poziomu jednego komputera lub sprawdzenie bieżącej lokalizacji operatorów w obrębie hali. Jednym z takich programów jest Ndevor, dostępny na urządzeniach z Androidem marki Newland, dzięki któremu informatyk może zza własnego biurka zarządzać każdym terminalem w firmie.

 

Czytaj więcej o aplikacji Ndevor.

 

 

 

 

Wersje Androida
 

System operacyjny Android swojej pierwszej komercyjnej wersji 1.0 doczekał się w 2008 roku, od tamtej pory regularnie są wydawane jego nowe, ulepszone wersje. Aktualizacje są wydawane najczęściej w celu poprawiania błędów, zmian wizualnych, dodawania nowych funkcji i zwiększenia ogólnej wydajności systemu.

Najnowszą finalną wersją systemu jest Android 10, udostępniony 15 grudnia 2019 roku.

Od 19 lutego 2020 dostępna jest również wersja testowa Android 11 Developer Preview.

Najpopularniejszymi na rynku wersjami Androida są Marshmallow 6.0, Oreo 8.1, Oreo 8.0.

 

Android kontra Windows

W przypadku systemu od Google, aktualizacje emitowane są średnio raz do roku, w związku z czym poprzednie iteracje platformy szybko się dezaktualizują, inaczej jest w przypadku systemu Windows CE, którego wersje osiągają średnią „długość życia” około 4 lat. Jednak częste aktualizacje Android rekompensuje łatwą dostępnością i możliwością przeprowadzenia automatycznych aktualizacji, które nie wymagają zaangażowania ze strony pracowników. Ciekawym dodatkiem dla firm od Google jest certyfikat Android Enterprise Recommended (AER). Dzięki rygorystycznym testom, certyfikat zapewnia o wysokim standardzie urządzeń oraz usług, tym samym gwarantując zoptymalizowaną realizację zadań. Dowiedz się więcej na temat AER. 
 

Ze względu na zbliżające się zakończenie wsparcia systemu Windows Mobile i brakiem jego następcy dla urządzeń magazynowych, Android staje się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla branży.

 

Przesiadka na Androida?

Na łamach fachowego czasopisma "Nowoczesny Magazyn" został opublikowany artykuł, w którym specjaliści omówili system operacyjny od Google - Android.
Artykuł dostępny jest na naszej stronie pod
 linkiem.

 

 

Rekomendowane urządzenia z portfolio marki Newland, oparte na systemie Android:

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy z doborem urządzenia, skontaktuj się z nami.

 

       

 


« Powrót do listy aktualności