PROMOCJE

AktualnościMachine vision oraz stacjonarne skanery przemysłowe Zebry 2021-08-25

Prezentujemy nowe urządzenia w portfolio Zebra Technologies - linię stacjonarnych, kompaktowych skanerów przemysłowych: FS10, FS20, FS40, FS70 oraz systemów wizyjnych: VS20, VS40, VS70. Pozwalają one na usprawnienie i uproszczenie pracy, na pełną automatykę kontroli produkcji

 

MACHINE VISION ORAZ STACJONARNE SKANERY PRZEMYSŁOWE ZEBRY

Prezentujemy nowe urządzenia w portfolio Zebra Technologies - linię stacjonarnych, kompaktowych skanerów przemysłowych: FS10, FS20, FS40, FS70 oraz systemów wizyjnych: VS20, VS40, VS70. Pozwalają one na usprawnienie i uproszczenie pracy, na pełną automatykę kontroli produkcji, śledzenie towarów w magazynie czy przyspieszenie realizacji w centrum dystrybucyjnym. Urządzenia są wyposażone w funkcje, które ułatwiają zarówno konfigurację jak i wdrażanie w środowisku przemysłowym. Skanery do automatyzacji mogą odczytywać kody 1D, 2D, DPM. Natomiast system Machine Vision potrafi rozpoznać proste oraz zaawansowane wzory, tekst czy na przykład policzyć liczbę pikseli w wyznaczonym zakresie. Sprzęt jest niezwykle łatwy w podłączeniu i konfiguracji. Szybkie i przystępne zarządzanie jednym jak i całą linią dostępnych narzędzi wspomaga oprogramowanie Zebra Aurora. Ta wydajna i intuicyjna platforma wspiera w konfiguracji i wdrażaniu rozwiązań. Dzięki niej zarówno zaawansowani jak i początkujący użytkownicy będą mogli obsługiwać urządzenia bezproblemowo. Dodatkowo istnieje możliwość rozbudowy systemu i dodania bardziej zaawansowanych opcji po zakupie licencji na oprogramowanie. W prosty sposób uzyskamy dodatkowe funkcje widzenia maszynowego, obsługę nowych symboli kodów kreskowych i zwiększone prędkości przechwytywania obrazu, co pozwala przenieść automatyzację na wyższy poziom.

Kompaktowe skanery FS10 i FS20 są nieskomplikowane w instalacji, wystarczy podłączyć je do portu USB stacji roboczej, laptopa, tabletu lub innego urządzenia hosta. Z wykorzystaniem inteligentnego obrazowania PRZM, kody (nawet niższej jakości) zostaną odczytane bez przeszkód i precyzyjnie. FS20 posiada także porty Ethernet i RS. Jeszcze lepiej wyposażono skaner FS40, ponieważ otrzymał większy sensor CMOS 2,3 Mpx oraz podwójny port Ethernet, PoE, USB-C oraz RS. Natomiast do najbardziej wymagających zadań stworzono FS70 – w tym urządzeniu mamy wybór jednego z dostępnych sensorów oraz sposobność zamontowania każdego obiektywu typu C-mount, a także specjalnego oświetlenia. Czujnik Machine Vision VS20 jest niezwykle kompaktowym rozwiązaniem, więc może zostać umieszczony w niemal każdym miejscu. Idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości towarów na linii produkcyjnej. Wyposażony w takie opcje łączności jak Ethernet i RS, umożliwia integrację z siecią PLC oraz Host. Posiada matrycę światłoczułą 1,2 Mpx. Z kolei VS40 pozwala na zastosowanie dodatkowych soczewek, filtrów, oświetlenia czy modułów łączności (podwójny Ethernet, USB-C) i zasilania (PoE+). Do wyboru otrzymujemy matrycę kolorową lub monochromatyczną (CMOS 2,4 Mpx). Niewątpliwie najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem Machine Vision jest skaner VS70. Możemy zdecydować się na jeden z czterech dostępnych przetworników obrazu (kolorowy lub monochromatyczny o rozdzielczości 2 lub 5 Mpx) oraz dowolne obiektywy i oświetlenie z mocowaniem typu C.

Z pomocą oprogramowania ImagePerfect+, który rejestruje do 16 różnych zdjęć przedmiotu podczas pojedynczego wyzwolenia, możliwe jest uzyskanie idealnego obrazu. Dzięki przełomowej technologii Object Locate, obiekty mogą obracać się o 360 stopni, a różnice w oświetleniu nie będą stanowić przeszkody w identyfikacji części. PRZM Intelligent Imaging pozwoli na precyzyjne przechwytywanie kodów 1D/2D na dowolnej powierzchni, w praktycznie każdym stanie - nawet jeśli kody są uszkodzone, znajdują się na szybko poruszającym się przenośniku taśmowym, są osadzone bezpośrednio na zakrzywionych lub odblaskowych powierzchniach. Funkcja Golden Image Compare błyskawicznie zestawia wątpliwy obraz ze wzorcem utworzonym podczas konfiguracji, co ułatwia identyfikację źródła jakiejkolwiek degradacji i szybkie rozwiązanie problemu. Funkcja Job Compare natychmiast porównuje bieżące i początkowe ustawienia w zadaniu i aparacie, umożliwiając użytkownikom określenie, czy parametry zostały przypadkowo zmienione i przywrócenie pierwotnej wersji jednym kliknięciem. Możemy łatwo dobrać nowe funkcje za pomocą prostej aktualizacji. 

Skontaktuj się z działem handlowym, aby dowiedzieć się więcej.


« Powrót do listy aktualności