PROMOCJE

AktualnościKto przetrwa covid? 2021-02-02

Kto przetrwa covid? Analiza minionego roku

 

Rok 2020 był bardzo trudny nie tylko dla rodzimej, ale i dla światowej gospodarki. Wiele przedsiębiorstw zmuszonych było drastycznie ograniczyć zasięg działania, a w skrajnych przypadkach obserwowaliśmy upadki renomowanych kolosów.

 

Na dniach poznamy faktyczną wielkość spadku PKB w ubiegłym roku, ale już wiemy, że był to prawdopodobnie najgorszy od trzech dekad rok dla polskiej gospodarki. Jak podaje GUS, kryzys jest najbardziej odczuwalny w branżach takich, jak gastronomia, czy hotelarstwo. Wyraźny wzrost nastąpił jednak w sektorach pokrewnych naszej działalności, a więc w IT, Auto ID, w przemyśle i w usługach (a bardzo wyraźnie w e-commerce), choć nie wszystkie podmioty wyszły z tej próby cało. Wszystkie te przemiany traktujemy jako trudną lekcję i jednocześnie jako szansę do rozwoju, poprzez nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami.

 

Trzon naszego portfolio nadal w dobrej formie

Akcje Zebra wzrosły o 60 procent

 

Jeśli spojrzymy na wykres notowań Zebra Technologies, jednego z naszych głównych Kontrahentów, to w zarówno w ostatnim kwartale, przez ostatnie 6 miesięcy i przez cały ubiegły rok, obserwujemy naprawdę imponujące wzrosty - na przestrzeni 2020 roku, akcje firmy wzrosły o 60 procent. Zebra jest światowym liderem w produkcji termicznych i termotransferowych drukarek etykiet, drukarek kart, czytników kodów 1D/2D, mikrokiosków i terminali danych oraz tabletów przemysłowych - wszystkie te dobra okazały się kluczem do wydajnej i nieprzerwanej pracy w zamkniętej, pandemicznej rzeczywistości. Producent wydaje się doskonale zdawać sprawę z tego, że dobra kondycja dystrybutorów przekłada się wymiernie na jego własną pozycję. Potwierdza to w liście do Partnerów.

 

Dlaczego branża e-commerce tak wyraźnie rośnie w siłę?

Ze względu na obostrzenia sanitarne, w wielu państwach na świecie, w tym w Polsce, sklepy stacjonarne tracą na znaczeniu w porównaniu ze sklepami internetowymi. Jest to widoczne zwłaszcza na przykładzie osób o wyższych zarobkach, dla których brak konieczności odwiedzin w sklepie oznacza więcej czasu na pracę zawodową lub po prostu - czasu dla siebie. Z naszej perspektywy trend ten powoduje, że wzrasta zapotrzebowanie na terminale danych, wykorzystywanych w ewidencjonowaniu towarów na półkach i w usługach kurierskich, a spada zaś popyt na czytniki, które użytkowane są przede wszystkim w placówkach handlu detalicznego.

Wiele firm w ogóle straciło możliwość sprzedaży tradycyjnymi kanałami. Te, które kontynuują swoją działalność (na przykład sklepy spożywcze) coraz częściej inwestują w automatyzację i rozwiązania typu self-checkout. Tych z Was, którzy doceniają bezpośredni kontakt z człowiekiem, zapraszamy do nas:

Wenecka 12

 

Rozwijamy system informatyczny w Koncept-L

 

Dział handlowy rozmawiasz z człowiekiem, a nie z systemem

Nie każdy konsument jednak przedkłada możliwość wygodnego zamawiania dóbr przez internet nad kontakt z człowiekiem, tak samo, jak nie każdy chętnie rezygnuje z przyjścia do biura na rzecz pracy zdalnej. W Koncept-L łączymy wszystkie zalety każdego stylu robienia zakupów. 

Kupując w Koncept-L zyskujesz wsparcie specjalistów wysoko wykwalifikowanych w swoich kategoriach produktowych. Chętnie odpowiedzą na każde pytanie, pomogą dobrać odpowiedni model urządzenia, być może tańszy, być może nie posiadający funkcjonalności, która po analizie biznesowej wdrożenia okaże się zbędna, a która niepotrzebnie podnosi cenę produktu lub, dzięki swojemu doświadczeniu zwrócą uwagę na funkcjonalność, która jest niezbędna, a na którą nie zwróciłeś uwagi i w ten sposób uchroni Cię przed opóźnieniami, problemami i stratami.

Nasi pracownicy odbywają regularne szkolenia u producentów i dokładnie znają pełne portfolio produktów.

 

Sprawdzony dystrybutor urządzeń Zebra Technologies

Posiadamy nowoczesny system ERP i wyszkolony zespół przedstawicieli handlowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować najtrudniejsze wyzwania, jakie stawiają przed nami klienci.

W naszej ofercie są między innymi renomowane, certyfikowane wojskowym standardem MIL-STD-810G, terminale MC9300, słynne czytniki 2D DS2208, czy niezawodne drukarki ZD420 lub nagrodzony certyfikatem Android Enterprise Recommended, Zebra TC56.

Przy zakupie urządzeń Zebry, oferujemy standardowo 12 miesięcy gwarancji, w przypadku drukarek serii ZD – 2 lata gwarancji, a w przypadku komputerów mobilnych, w tym tabletów – 3 lata gwarancji. Jednak w dowolnym momencie, nawet po zakończeniu ochrony gwarancyjnej, możecie Państwo wykupić gwarancję, na elastycznych i preferowanych zasadach.

 

Gdzie można kupić drukarki, terminale danych i czytniki marki Zebra Technologies?

Oficjalnym kanałem dystrybucyjnym są autoryzowani dystrybutorzy marki Zebra Technologies - Koncept-L Spółka Akcyjna jest autoryzowanym dystrybutorem Zebra Technologies w Polsce i wielu krajach na świecie. Mamy odpowiednie zasoby ludzkie i sprzętowe oraz wiedzę, by zapewnić Państwu dostęp do urządzeń Zebra, w dowolnie dużym wolumenie, w wielu krajach Europy, a w kolejnych latach zapewnić wsparcie w utrzymaniu ich prawidłowego funkcjonowania. Posiadamy pełne merytoryczne i techniczne wsparcie Producenta - szukając rozwiązań z segmentu Auto ID, staramy się znaleźć ofertę jak najkorzystniejszą nie tylko pod względem atrakcyjnej ceny, ale i oferowanego przez dystrybutora wsparcia.

Nasz magazyn

 

Jesteśmy otwarci na nowych kontrahentów

 

Duży, dobrze zaopatrzony magazyn pełen nowości produktowych – towar od ręki.

Nieustannie rośnie liczba zamówień. Powiększyliśmy kadrę pracowników magazynu i wydłużyliśmy jego czas pracy, oraz wprowadziliśmy nowy system ewidencjonowania produktów - wszystko to, by utrzymać nasz standard realizacji zamówień w przeciągu 24 godzin.
 

 

 

Intensywny rozwój

  • W ostatnich miesiącach podpisaliśmy umowy z 4 producentami: SATO, CustomDahua i CCL oraz wzbogaciliśmy ofertę POS o rozwiązania nowej marki IMAGO.
  • Firma Argox, z którą współpracujemy od początku działalności, przyznała nam status autoryzowanego dystrybutora na następny rok.
  • Dla Koncept-L, rok 2020 był czasem wzmożonej pracy ku modernizacji systemu sprzedaży internetowej. Pracujemy również nad nowym serwisem internetowym, w którym można już założyć konto służące do realizacji napraw serwisowych.
 

Serwis

 

Jesteśmy otwarci na nowych kontrahentów

 

Doświadczony zespół serwisu

Niektórzy klienci poszukując najniższej ceny, decydują się na zakup urządzeń od nieautoryzowanego dealera, co jest pozorną oszczędnością, bowiem wiąże się z brakiem ochrony gwarancyjnej, brakiem wsparcia technicznego, merytorycznego i potrzebą całkowitej samodzielności w kwestiach serwisowania i zdobywania wiedzy z zakresu obsługi i konserwacji.

Kupując urządzenia w Koncept-L, zyskujesz gwarancję, że w przypadku awarii urządzenia bądź usterki spowodowanej przez użytkownika sprzętu, Koncept-L naprawi Twoje urządzenie lub zapewni urządzenie zastępcze – brak urządzenia zastępczego oznacza brak możliwości dalszej pracy, co generuje kosztowne przestoje, dlatego zakup urządzeń u autoryzowanego dystrybutora jest najrozsądniejszy.

Nasz dział techniczny zatrudnia wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie. Każdy z nich ma wiele lat doświadczenia w naprawianiu konkretnego typu urządzeń, a ponadto, tak jak pracownicy działu handlowego, serwisanci pobierają regularnie szkolenia u producentów.

Pragnąc odpowiedzieć na specyficzne potrzeby naszych Partnerów, oferujemy też indywidualne i bardzo korzystne pakiety serwisowe, pozwalające z pełną wygodą zamortyzować każdy rodzaj szkód.

Rejestracja w naszym serwisie umożliwia sprawną obsługę oraz możliwość śledzenia wszystkich zleceń serwisowych.
Dowiedz się więcej o naszym serwisie

 

 

 

 

Twój dział marketingu

To nie koniec korzyści ze współpracy z Koncept-L. Nasi klienci mogą cieszyć się wydatnym wsparciem naszego doświadczonego zespołu marketingu. Jesteśmy w stanie znacząco skrócić drogę komunikacji z Producentami, ofertą których jesteście zainteresowani. Jeśli klienci pytają Was o materiały reklamowe, zgłoście się do nas - dysponujemy dużym zapleczem różnorodnych materiałów, dedykowanych dla potrzeb naszych kontrahentów.

My, wspierając Wasze działania marketingowe, pomagamy Wam rozeznać czym jest dany produkt, który planujecie sprzedawać i jak postrzega go Wasz potencjalny klient.

Chętnie wspomagamy Was w produkcji grafik reklamowych, zaopatrujemy w profesjonalne zdjęcia konkretnych urządzeń. Do Waszej dyspozycji są atrakcyjne Programy Parterskie oraz Promocje, publikowane w naszym serwisie internetowym. Dzilelimy się z Wami wiedzą w renomowanych i poczytnych tytułachna social mediach i podczas targów.

Ci z Was, którzy zajmują się wdrożeniami, produkcją oprogramowania lub sprzedażą szerokiego portfolio, nie muszą znać się na konfiguracjach produktowych – od tego jesteśmy my!

Nasi specjaliści chętnie wesprą Was merytorycznie w czasie spotkań branżowych, szkoleń – opowiedzą o produkcie, podczas gdy Wy zajmiecie się sprzedażą. Dla Was organizujemy również prestiżowe spotkania, z udziałem Producentów. Jednak Zjazdy Partnerów nie są jedyną okazją na nawiązanie nowych znajomości - posiadamy rozbudowaną sieć kontaktów.

Mamy ponad 20 lat doświadczenia we wsparciu marketingowym. Ci z Was, którzy dopiero zaczynają przygodę z branżą, zaopatrując się u nas, marketingowo "przeskakują" o 20 lat do przodu. Brzmi korzystnie? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

 

Jesteśmy zaszczyceni, że każdego dnia możemy dostarczać Państwu urządzenia z najwyższej półki.

 

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej.

 

Zaufali nam:

.

.
 « Powrót do listy aktualności