PROMOCJE

AktualnościRozwiazania Auto ID dla bezpieczeństwa służby zdrowia 2021-07-20

Dobrze działająca służba zdrowia to podstawa działania sprawnego społeczeństwa. I tak jak każda dziedzina życia, i tu nieodzownym elementem jest postęp technologiczny, którego celem jest podwyższenie standardu obsługi pacjenta. Kryje się za tym zarówno jakość obsługi jak i przede wszystkim bezpieczeństwo

 

Rozwiązania Auto ID

 


Dla bezpieczeństwa służby zdrowia

 

 

Dobrze działająca służba zdrowia to podstawa działania sprawnego społeczeństwa. I tak jak każda dziedzina życia, i tu nieodzownym elementem jest postęp technologiczny, którego celem jest podwyższenie standardu obsługi pacjenta. Kryje się za tym zarówno jakość obsługi jak i przede wszystkim bezpieczeństwo – czyli minimalizacja awarii oraz błędów, które jak wiadomo są nieodzownym elementem wszędzie tam gdzie występuje czynnik ludzki. Postęp technologiczny poprzez cyfryzację sprawił, że ilość błędów spadł drastycznie i sprawił, że jesteśmy krok bliżej do idealnej, nieomylnej służby zdrowia – dzięki dziedzinie AutoID.

Firma Zebra Technologies w swoim asortymencie oferuje szeroki zakres urządzeń pokrywających każdy sektor służby zdrowia, gdzie konieczne jest sprawne i precyzyjne oznaczanie i rozpoznawanie poszczególnych elementów. Z punktu widzenia pacjenta pierwszym miejscem styczności z AutoID jest punt rejestracji, gdzie pacjent może dostać personalizowaną opaskę, na przykład Z-Band UltraSoft. Opaska ta, po zadrukowaniu na dedykowanej drukarce, zawiera wszystkie niezbędne dane pacjenta wraz z kodem 1D bądź 2D, pod którym kryją się utajnione, bardziej szczegółowe informacje dostępne dla personelu placówki medycznej za pomocą skanera kodów, bądź terminala, który posiada wbudowany skaner.

 

 

Auto ID to nieodzowny element w każdym zakątku szpitala. Począwszy od punktu rejestracji, przez laboratorium, magazyny, sale operacyjne, pooperacyjne oraz dział techniczny. Poszczególne elementy oznaczone kodami są łatwe w ewidencjonowaniu i znacząco skracają czas potrzebny do pewnej identyfikacji.

 

Nowoczesny szpital wyposażony w rozwiązania AutoID to:

  • Zawsze właściwa identyfikacja pacjenta,
  • Właściwy lek podany pacjentowi,
  • Brak przeterminowanych leków/substancji w magazynie,
  • Prosta komunikacja miedzy personelem,

Odczyt kodów 1D oraz 2D oraz sprawna komunikacja

Zebra w swojej ofercie posiada szereg terminali dla personelu medycznego. Terminale wyglądem i obsługą przypominają klasyczne smartphony, natomiast funkcje, które oferują są znacznie bardziej rozbudowane i dostosowane do potrzeb służby zdrowia. Główną cechą wyróżniającą terminale z serii Healthcare jest powłoka antybakteryjna, odporna na działanie wszystkich najpopularniejszych środków do dezynfekcji. Rozwiązanie te zarówno zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniem, jak i wpływa korzystnie na zachowanie sterylnych warunków.
Terminale dodatkowo wyposażone są w widoczny, czerwony przycisk umiejscowiony na tyle obudowy. Służy on do awaryjnego powiadomienia pozostałej części personelu o zdarzeniu, bądź też potrzebie wezwania pomocy.
Urządzenia marki Zebra wyposażone są w preinstalowany pakiet aplikacji, w tym Workforce Connect™ PTT Express, który pozwala korzystać z terminala jak z krótkofalówki, zapewniając ciągłą łączność z resztą personelu.

 

Terminal TC52x-HC
« Powrót do listy aktualności